מילון מונחים ומרכיבי אוכל
אבוקדו
קטגוריה: ירקות
שם ראשי:אבוקדו
שם משני:אבוקדואים
תאור:
פרח האבוקדו צופני, דו-מיני ובעל עטיף צהבהב ירקרק. האבקה עצמית נמנעת ע"י כך שהצלקות מבשילות לפני האבקנים. כל פרח נפתח פעמיים (פעם כ"נקבה" ופעם כ"זכר") במרווח של יום עד 3 ימים. בפתיחה הראשונה עמוד העלי בולט במרכז הפרח והצלקת בשלה, מוכנה לקלוט אבקה. האבקנים "שוכבים" והמאבקים סגורים. בפתיחה השנייה האבקנים מתרוממים לזווית של כ-45° ושופכים אבקה. הצלקת כבר שחומה ולא מתפקדת. כאשר המנגנון פועל בצורה מושלמת (ללא הפרעות אקלימיות), נמנעת לא רק אפשרות של האבקה עצמית בין פרחים שכנים על אותו עץ אלא גם בין עצים מאותו הזן. רצוי לפיכך לנטוע במטעים מסחריים זנים מפרים אשר סדרי הפתיחה של פרחיהם יאפשרו האבקה הדדית. יש זנים שפרחיהם נפתחים לראשונה (צלקת בשלה) בבוקר; ויש זנים שנפתחים לראשונה אחה"צ. עירוב זנים כאלה יכול לאפשר האבקה והפרייה. ההאבקה מתבצעת בדרך כלל על-ידי דבורים. פרי האבוקדו מכיל זרע אחד גדול בעל שני פסיגים, עטוף בקליפות המתייבשות לקראת ההבשלה. הפרי מבשיל רק לאחר ניתוקו מהעץ. ציפת הפרי נאכלת ע"י בע"ח גדולים וע"י האדם.

הזנים החשובים שמגדלים בארץ:
"אטינגר", מכלוא של הגזע המקסיקני והגואטמלי. מוצאו מזריע שגדל בארץ. צבעו ירוק מבריק ואיכותו מעולה. קטיף - מאמצע ספטמבר עד דצמבר.
"פוארטה", מכלוא מקסיקני גואטמלי, הובא ארצה מקליפורניה צבעו ירוק עמום ואיכותו מעולה. הקטיף: מאוקטבר עד מרס.
"האס", זן קליפורני בן הגזע הגואטמלי. אחד מן החשובים בארץ ובעולם כיום. הפרי קטן, קליפתו עבה, מגובששת ועם התרככותה צבעה סגול עד כמעט שחור. הקטיף: מינואר עד מאי.
פרי האבוקדו נחשב לבעל ערך תזונתי רב, בעיקר הודות לשיעור הגבוה של חומצות שומן בלתי רוויות שהוא מכיל. כמו כן מכיל הרבה ויטמין ,A ויטמינים מקב' B, ויטמין E ועוד. משתמשים בו גם בתעשיית הקוסמטיקה.
מוגש על ידי: Devil-666 on Wednesday, February 08. 2006 at 12:45:47
סגור חלון זה